Reklama

Reklama

Ulewy na Podkarpaciu. Szef MON: Wysyłamy 100 żołnierzy WOT

"Nad miejscowościami powiatu przeworskiego na Podkarpaciu przeszły ulewne deszcze. Na miejsce wysyłamy 100 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy będą pomagać strażakom" - poinformował szef MON Mariusz Błaszczak.

Powiat przeworski jest jednym z sześciu powiatów na Podkarpaciu, dla których IMGW wydało w piątek (26 czerwca) najwyższy, trzeci stopień ostrzeżenia przed burzami z gradem.

"Nad miejscowościami powiatu przeworskiego na Podkarpaciu przeszły ulewne deszcze. Na miejsce wysyłamy 100 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy będą pomagać strażakom" - poinformował na Twitterze szef MON Mariusz Błaszczak.

Zalane domy, połamane drzewa

W związku z intensywnymi opadami deszczu, które przechodzą w piątek po południu przez region, podkarpaccy strażacy odnotowali dotąd ponad 200 interwencji.

Reklama

"Strażacy pompują wodę z zalanych domostw, udrażniają przepusty drogowe. Usuwają także połamane konary drzew. Woda całkowicie zablokowała drogę woj. nr 835 w miejscowości Hadle Szklarskie w powiecie przeworskim, a także drogę wojewódzką nr 877 w Zabratówce w pow. rzeszowskim" - przekazał rzecznik podkarpackich strażaków bryg. Marcin Betleja.

Jak dodał, w działania zaangażowanych jest ponad 700 strażaków PSP i ochotników.

W piątek wieczorem większość kraju objęta jest ostrzeżeniami IMGW przed burzami z gradem. Sześć powiatów na Podkarpaciu objętych jest najwyższym, trzecim stopniem ostrzeżenia. Chodzi o miasto Rzeszów oraz pobliskie powiaty: rzeszowski, łańcucki, przeworski, leżajski oraz niżański. Tam opady mogą wynieść nawet 80 mm.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy