Reklama

Tragedia na Sanie. Nie żyją dwie osoby

19 letni mężczyzna, który w piątek ratował dwójkę osób tonących w Sanie w miejscowości Łętownia w pow. przemyskim na Podkarpaciu, zmarł w szpitalu - poinformowała w sobotę PAP Ewelina Wrona z zespołu prasowego podkarpackiej policji.

"W piątek do Łętowni nad rzekę San przyjechało czworo znajomych, mieszkańców pow. jarosławskiego. Dwójka z nich postanowiła wejść do wody. Nagle porwał ich nurt rzeki i zaczęli się topić" - powiedziała Wrona.

Pozostali na brzegu Sanu zaczęli wzywać pomocy. Ich wołanie usłyszał przebywający w pobliżu 19-latek, który ruszył na ratunek.

"Wskoczył do wody, najpierw pomógł młodej kobiecie, która zdołała wyjść na brzeg. Zaraz potem zaczął udzielać pomocy 29-letniemu mężczyźnie. Nagle obaj zniknęli pod wodą. Osoby będące na brzegu wzywały pomocy" - mówiła Wrona.

Reklama

Wkrótce na miejsce tragedii przybyli strażacy z Państwowej Straży Pożarnej z Przemyśla, którzy w pobliżu mieli tego dnia ćwiczenia. Strażacy wyciągnęli obu mężczyzn z wody. 

"Życia 29-latka nie udało się uratować. Natomiast 19-latek w stanie krytycznym trafił do szpitala. Niestety on również zmarł" - dodała policjantka.

Od początku roku na Podkarpaciu utonęło dziewięć osób, z czego pięć podczas wypoczynku nad wodą.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy