Reklama

Reklama

Tarnobrzeg: Proces księdza oskarżonego o wykorzystywanie ministranta

Przed Sądem Okręgowym w Tarnobrzegu rozpocznie się w środę proces 58-letniego księdza oskarżonego o wykorzystywanie seksualne 12-letniego ministranta i nakłanianie go do składania fałszywych zeznań.

Oskarżenie dotyczy wydarzeń z lat 2005-2006, kiedy kapłan pełnił posługę w Tarnobrzegu - informują "Nowiny".

Reklama

Ofiarą księdza miał być 12-letni wówczas ministrant z tarnobrzeskiej parafii, który obecnie jest klerykiem. Jak ustalili dziennikarze "Nowin", jednym ze świadków w sprawie jest arcybiskup Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński, który w latach 2002-2009 był biskupem sandomierskim. To w tym czasie miało dojść do zarzucanych byłemu proboszczowi czynów.

Z uwagi na charakter przestępstwa prokuratura będzie wnioskować o wyłączenie jawności postępowania.

Katolickie czasopismo "Więź" informuje, że do nuncjusza apostolskiego w Polsce trafiły co najmniej cztery zawiadomienia o zaniedbaniach arcybiskupa Dzięgi.

Mają one dotyczyć różnych spraw. Według czasopisma arcybiskup Dzięga jest kolejnym polskim biskupem, którego działania są badane na polecenie Stolicy Apostolskiej.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama