Reklama

Reklama

Straż Graniczna złapała Polaka poszukiwanego przez Interpol

37-letni Polak, poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania oraz czerwoną notą Interpolu, wpadł na lotnisku w podrzeszowskiej Jasionce. Mężczyzna jest oskarżony o niszczenie mienia, szabrownictwo i wandalizm. Jego dane figurowały w krajowych i międzynarodowych bazach poszukiwawczych.

Jak przypomniał rzecznik BiOSG, czerwona nota Interpolu oznacza najwyższy stopień międzynarodowych poszukiwań i jest informacją dla służb, że poszukiwany jest niebezpiecznym przestępcą.

Tym razem Polaka, którego dane figurowały w krajowych i międzynarodowych bazach poszukiwawczych, zatrzymali funkcjonariusze z placówki SG w Rzeszowie-Jasionce, na lotnisku.

Rzeszów. Poszukiwany przez Interpol wpadł na lotnisku

- Mężczyzna podróżował samolotem rejsowym z Dublina do Rzeszowa. Po sprawdzeniu przez mundurowych ze Straży Granicznej okazało się, że 37-letni obywatel Polski jest poszukiwany przez polskie organy ścigania za niszczenie mienia, wandalizm i szabrownictwo - wyjawił rzecznik Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ppor. Piotr Zakielarz.

Reklama

Dodał, że władze polskie wydały za tym mężczyzną Europejski Nakaz Aresztowania oraz czerwoną notę Interpolu.

Rzeszów. Poszukiwany przez Interpol trafił do więzienia

- Zatrzymany mężczyzna został osadzony w zakładzie karnym, gdzie odbędzie karę dwóch lat pozbawienia wolności - zaznaczył ppor. Zakielarz.

Wyjaśnił, że mężczyzna ten już został skazany prawomocnym wyrokiem i służby miały go doprowadzić do zakładu karnego, aby odbył karę.

Z danych BiOSG wynika, że od początku tego roku funkcjonariusze tego oddziału Straży Granicznej zatrzymali już ponad 280 osób poszukiwanych przez krajowe oraz zagraniczne służby. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy