Reklama

Reklama

Stalowa Wola. Znane są przyczyny śmierci dwóch osób, których ciała znaleziono w domu

Prokuratura poinformowała o wstępnych wynikach sekcji zwłok dwóch osób znalezionych w poniedziałek w domu w Stalowej Woli. Przyczyną śmierci 58-letniej Mariam T. miało być wykrwawienie się z powodu rany kłutej szyi. Mężczyzna zaś zginął od rany postrzałowej w skroń. Prokuratura mówiąc o motywach, bierze pod uwagę różne scenariusze, ale w grę może wchodzić wątek tzw. samobójstwa rozszerzonego.

Ciała kobiety i mężczyzny znaleziono w poniedziałek w domu przy ulicy Brandwickiej w Stalowej Woli. 

Jak informowała prokuratura kobieta to 58-letnia Mariam T. obywatelka Armenii z kartą stałego pobytu w Polsce, zaś mężczyzna to 48-letni Aszot N. obywatel Polski, urodzony w Azerbejdżanie. Na ciele kobiety stwierdzono kilkanaście ran kłutych i ciętych na szyi i twarzy, zaś u mężczyzny ranę postrzałową skroni. Byli dalekimi kuzynami.

Kobieta miała rany kłute, mężczyzna - ranę postrzałową

Jak poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu prok. Andrzej Dubiel, wstępne wyniki sekcji zwłok, która została przeprowadzona w Zakładzie Medycyny Sądowej UJ w Krakowie, wskazują, że śmiertelną dla Mariam T. okazała się jedna z ran na szyi.

Reklama

- Bezpośrednią przyczyną śmierci Mariam T. było wykrwawienie się spowodowane raną szyi - przekazał prok. Dubiel. - Natomiast przyczyną śmierci Aszota N. była rana postrzałowa w skroń - dodał prokurator.

Zastrzegł jednocześnie, że są to wstępne wyniki badań i więcej informacji będzie można podać dopiero po otrzymaniu protokołu posekcyjnego.

Prokuratura bierze pod uwagę tzw. samobójstwo rozszerzone

Prok. Dubiel powtórzył też, że na obecnym etapie postępowania nie są wykluczane żadne hipotezy, pod uwagę są brane wszelkie możliwe scenariusze, ale wiodącym jest wątek tzw. samobójstwa rozszerzonego.

- Mamy pewne ustalenia co do motywów, ale nie są one jeszcze sprecyzowane i w związku z tym na razie nie udzielamy informacji w tej sprawie - odpowiedział zapytany o motywy ewentualnego samobójstwa rozszerzonego.

Ciała obojga znalazła w poniedziałek rano córka kobiety, która przyszła z wizytą.

Więcej szczegółów na razie prokuratura nie podaje ze względu na dobro postępowania 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy