Reklama

Reklama

Rzeszów: Sesja rady miasta przerwana. Grzegorz Braun nie chciał założyć maseczki

Kandydat Konfederacji na prezydenta Rzeszowa, Grzegorz Braun, pojawił się na nadzwyczajnej sesji rady tego miasta. Obrady zostały jednak przerwane po tym, jak Braun kilkukrotnie odmówił założenia maseczki.

W środę nadzwyczajna sesja została zwołana na popołudnie. Radni mieli się na niej zająć uchwałą, która pozwoliłaby pełniącemu obowiązki prezydenta Rzeszowa Markowi Bajdakowi zatrzymać budowę drogi przez teren ogródków działkowych.

W związku z pandemią sesje rady miasta odbywają się w trybie zdalnym, ale część radnych przychodzi do rzeszowskiego ratusza, skąd łączy się z pozostałymi radnymi, którzy pracują w domu. W środę do sali sesyjnej przyszedł też poseł Konfederacji Grzegorz Braun wraz ze swoimi współpracownikami.

Braun nie reagował na prośby

Po rozpoczęciu sesji przez przewodniczącego Andrzeja Deca, obecni w sali radni zwrócili uwagę, że Braun nie ma założonej na twarzy maseczki. Przewodniczący poprosił posła i kandydata na prezydenta Rzeszowa o założenie maseczki. Braun nie zrobił tego. Po kilku przerwach Dec zdecydował o przerwaniu sesji, która ma być kontynuowana w piątek.

Reklama

Przedterminowe wybory w Rzeszowie muszą odbyć się w związku z tym, że rządzący miastem od 2002 r. Tadeusz Ferenc złożył rezygnację 10 lutego po tym, gdy przeszedł COVID-19. Wybory zapowiedziano na 13 czerwca br.

Lista kandydatów

Oprócz Brauna na prezydenta miasta kandydują: popierana przez Prawo i Sprawiedliwość i rzeszowski region NSZZ "Solidarność" wojewoda podkarpacka Ewa Leniart; były współpracownik Ferenca, wiceprzewodniczący rady miasta i szef klubu Rozwój Rzeszowa Konrad Fijołek, którego popiera m.in. PO, Lewica, PSL i Ruch Polska 2050 oraz popierany przez Ferenca, wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL