Reklama

Reklama

​Rzeszów: Marcin Warchoł dostanie mandat za brak maseczki? Policja rozpoczęła procedurę

Policja z Rzeszowa skierowała wniosek do Komendy Głównej Policji o pomoc prawną "w zakresie uzyskania zezwolenia na ściganie osoby posiadającej immunitet". Tą osobą jest wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł, który ubiega się o urząd prezydenta Rzeszowa. Chodzi o zdjęcia, na których polityk występuje bez maseczki.

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie nadkomisarz Adam Szeląg poinformował we wtorek, że materiały dotyczące czynności wyjaśniających w tej sprawie zostały, zgodnie z procedurą, przesłane za pośrednictwem Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie do Biura Prewencji Komendy Głównej Policji.

- Materiały zawierają wniosek o udzielenie pomocy prawnej w zakresie uzyskania zezwolenia na ściganie osoby posiadającej immunitet - podkreślił. Nadkom. Szeląg nie sprecyzował, o jakie zdjęcie Warchoła chodzi. Media informują, że chodzi o zamieszczoną 8 marca bieżącego roku na jednym z portali fotografię Warchoła na tle rzeszowskiego Ratusza.

Reklama

W oficjalnym stanowisku sztab wyborczy Warchoła podkreślił, że "pan poseł prof. Marcin Warchoł dotychczas nie otrzymał żadnych informacji na temat przedmiotowej sprawy".

"Jeśli Pan poseł prof. Marcin Warchoł nieświadomie naruszył rozporządzenie, oczywiście jest gotów natychmiast opłacić mandat. Apelujemy jednak o podobne zasady wobec kontrkandydatów" - napisali sztabowcy.

Sztab zwraca uwagę na zachowanie innych kandydatów

Do komunikatu załączone zostało zdjęcie dwóch innych kandydatów w wyborach na prezydenta Rzeszowa: wojewody podkarpackiej Ewy Leniart oraz wiceprzewodniczącego Rady Miasta Rzeszowa Konrada Fijołka. Na zdjęciu kandydaci występują w czasie konferencji prasowych bez maseczek, Leniart w hali targowej, Fijołek na Rynku.

"Nie dopuszczamy myśli, iż policja, mając dowody łamania prawa przez Panią Wojewodę Ewę Leniart i radnego Konrada Fijołka, wystosowała wniosek dotyczący wyłącznie Pana posła prof. Marcina Warchoła" - zaznaczył sztab wiceministra sprawiedliwości.

W komunikacie podkreślono również, że, "opierając się na załączonych w tym oświadczeniu dowodach, niesprawiedliwym byłoby stosowanie podwójnych standardów wobec kandydatów na urząd Prezydenta Miasta Rzeszowa, angażując się tym samym w kampanię wyborczą".

Wybory prezydenta Rzeszowa odbyć się mają 9 maja bieżącego roku.

Nie czekaj do ostatniej chwili, pobierz za darmo program PIT 2020 lub rozlicz się online już teraz!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy