Reklama

Reklama

Ruder w mieście nie ubywa

Przy ul. Rzeszowskiej w Dębicy tuż za kamienicą, w których niegdyś mieścił się ZURiT, można zobaczyć obraz niczym po przejściu frontu.

Rudera, która tam ciągle stoi, zagraża bezpieczeństwu ludzi. Ci, choć wiedzą, że grozi im niebezpieczeństwo, z ciekawości wchodzą do niej.

Reklama

O straszących i zagrażających ludzkiemu zdrowiu i żuciu budynkach na łamach OL pisaliśmy wielokrotnie. W tym temacie nie wiele się jednak dzieje. W przypadku rudery przy Rzeszowskiej interweniowała Straż Miejska, która nakazała właścicielowi posprzątać i zabezpieczyć budynek. Ten zakomunikował, iż tego nie uczyni, bo go na to nie stać.

Władze miasta postanowiły wysłać na miejsce swoich pracowników, którzy uporządkowali teren i go zabezpieczyli. Mieszkańcy pobliskich kamienic twierdzą, że to nie rozwiązuje problemu.

- Taśma, którą był otoczony budynek to żadne zabezpieczenie - mówi pani Iwona. Na teren rozsypującej się budowli przychodzą się bawić dzieci, a amatorzy tanich win upatrzyli sobie go na stołówkę.

- Niech kiedyś komuś na głowę spadnie kawał dachu to, co wtedy? - pytają mieszkańcy.

Dodatkowo bulwersuje ich to, że nikt ze służb porządkowych tam nie zagląda. Od ostatnich porządków przeprowadzonych przez pracowników miejskich niewiele się zmieniło. Eternit nadal poskładany jest w sterty, podobnie jak drewno z walącego się dachu. Jedynymi zmianami są te związane z niechcianymi gośćmi i dalszą rozsypką budynku.

- Proszę zobaczyć jak to wygląda, pełno potłuczonych butelek, śmieci i odchody biesiadników - mówią ludzie.

Podobnych ruder w mieście jest jeszcze kilka. Jedna znajduje się nieopodal tej przy Rzeszowskiej. W urzędzie miejskim nie ma nikogo, kto tą sprawą by się zainteresował.

- Z tego, co wiem to wcześniej tym samym budynkiem zajmował się sekretarz Warzecha - powiedział Mariusz Trojan zastępca burmistrza miasta.

Kiedy zajmowaliśmy się sprawą, sekretarz wraz z burmistrzem Pawłem Wolickim przebywał na Węgrzech, a wiceburmistrz Trojan nie chciał się wypowiadać na ten temat.

rar

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje