Reklama

Reklama

​Przemyśl: Z powodu silnego wiatru zawaliła się scena na festynie

Silny wiatr i burza, jakie przeszły w niedzielę w okolicach Przemyśla, spowodowały zawalenie się sceny na festynie z okazji Święta Pieroga w pobliskim Ostrowie. Po wypadku odwołany został koncert zespołu Lombard, a festyn zakończono.

Oficer prasowy przemyskiej policji mł. asp. Marta Fac poinformowała, że w wyniku zawalenia się sceny nikt nie ucierpiał.

"Na szczęście nikogo nie było na scenie w tym czasie i nikt nie został ranny" - zapewniła Fac.

Dodała jednak, że na skutek silnego wiatru lekko ranne zostały dwie osoby: dziecko i urzędnik gminy Przemyśl. Do pierwszego wypadku doszło, gdy "matka wraz z dzieckiem schroniła się przed wiatrem pod parasolem ogródkowym, który najprawdopodobniej uderzył dziecko. Nic poważnego mu się nie stało i dziecko już opuściło szpital" - podała Fac.

Reklama

Dodała, że prawdopodobnie niedługo szpital opuści także mężczyzna. On przebywał w czasie wiatru pod namiotem i usiłował zabezpieczać jedno z działających na festynie stoisk.

Jak poinformował na Facebooku Urząd Gminy Przemyśl, koncert zespołu Lombard w ramach Święta Pieroga oraz olimpiada sołecka zostały odwołane.

"W wyniku gwałtownego porywu wiatru uszkodzona została scena i nagłośnienie. Stoiska z pierogami oferują sprzedaż swoich produktów w utrudnionych warunkach. Przepraszamy - ale nie jesteśmy w stanie kontynuować imprezy". Chwilę później pojawił się kolejny wpis mówiący o zakończeniu imprezy.

"Zamykamy imprezę Święta Pieroga. Właśnie kończy się sprzedaż na stoiskach sołeckich. Do tej pory zabezpieczyliśmy najbardziej niebezpieczne miejsca. Ze względów organizacyjnych odwołujemy imprezę" - czytamy na profilu gminy Przemyśl.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy