Reklama

Przemyśl: Dziadek skazany za gwałcenie sześcioletniej wnuczki

77-letni Zygmunt W. został skazany na karę 3,5 roku pozbawienia wolności za doprowadzenie przemocą swojej sześcioletniej wnuczki do obcowania płciowego w okresie od maja 2020 do czerwca 2021. Zgodnie z decyzją sądu, dziadek nie może przez 10 lat kontaktować się z wnuczką i zbliżać się do niej na odległość mniejszą niż 10 metrów. Wyrok Sądu Okręgowego w Przemyślu nie jest prawomocny. Mężczyzna w trakcie śledztwa nie przyznał się do zarzucanych mu czynów.

W poniedziałek przed przemyskim sądem okręgowym zakończył się proces mężczyzny. Nie wiadomo o co wnioskowali w mowach końcowych prokurator i obrona oskarżonego, bowiem proces, z uwagi na charakter sprawy i dobro pokrzywdzonej dziewczynki, toczył się przy zamkniętych drzwiach.

Z tego też powodu nie jest znane ustne uzasadnienie poniedziałkowego wyroku.

Przemyśl. 77-latek ma opuścić dom, w którym mieszkał z wnuczką

Sąd w Przemyślu skazał 77-letniego Zygmunta W. za zarzucane mu czyny na 3,5 roku więzienia. Mężczyzna ma także zapłacić pokrzywdzonej dziewczynce 10 tys. zł nawiązki.

Reklama

Decyzją sądu dziadek nie może też przez 10 lat kontaktować się z pokrzywdzoną i zbliżać do niej na odległość mniejszą niż 10 metrów. Musi też opuścić na okres 10 lat dom, w którym mieszkał wspólnie m.in. z pokrzywdzoną wnuczką i jej rodzicami.

Wyrok nie jest prawomocny. Stronom przysługuje złożenie apelacji od wyroku. 

W trakcie śledztwa 77-latek nie przyznał się do zarzucanych czynów

Przemyska prokuratura oskarżyła obecnie 77-letniego Zygmunta W. z art. 197 paragraf 3, punkt 2 i 3, czyli o zgwałcenie osoby małoletniej i spokrewnionej; w związku z artykułem 12, który mówi o działaniu w czynie ciągłym.

W chwili skierowania do sądu aktu oskarżenia zastępca prokuratora okręgowego w Przemyślu Beata Starzecka wskazała, że mężczyzna doprowadził przemocą swoją małoletnią wnuczkę do obcowania płciowego, więcej niż jeden raz. Miało do tego dochodzić w okresie od maja 2020 do czerwca 2021.

Prok. Starzecka dodała, że mężczyzna w czasie śledztwa nie przyznał się do zarzucanych mu czynów, złożył krótkie wyjaśnienia, w których zaprzeczał zarzutom.

Z uwagi na charakter sprawy prokuratura nie udzielała więcej informacji w tej sprawie.

Zygmunt W. przebywa od czerwca 2021 r. w areszcie. W. mieszkał wraz z synem, synową i ich ośmiorgiem dzieci we wsi pod Lubaczowem (woj. podkarpackie). 

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Przemyśl | województwo podkarpackie | gwałt

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy