Reklama

Reklama

​Porozumienie zaprezentowało kandydatów na prezydenta Rzeszowa

Arkadiusz Opoń i Waldemar Kotula to kandydaci Porozumienia na fotel prezydenta Rzeszowa - informuje serwis nowiny24.pl.

- Pierwszym z kandydatów jest Waldemar Kotula, wieloletni radny Rzeszowa. Drugi to Arkadiusz Opoń, wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej - poinformował przewodniczący Porozumienia na Podkarpaciu Stanisław Kruczek.

Reklama

O tym, który z nich powalczy o fotel prezydenta Rzeszowa, zdecydują prawybory. 

Kim są kandydaci?

Waldemar Kotula jest radnym Rzeszowa dwie kadencje i przewodniczącym Rady Osiedla Piastów. Prowadzi dwie spółki. W Rzeszowie skończył technikum przy Zespole Szkół Technicznych i Politechnikę Rzeszowską. Doktorat z informatyki obronił na Politechnice Śląskiej.

Arkadiusz Opoń był zastępcą dyrektora wydziału spraw obywatelskich i cudzoziemców w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. Ukończył Wyższą Szkołę Europejską im. Ks. Józefa Tischnera w Krakowie, kierunek stosunki międzynarodowe "o specjalizacji bezpieczeństwo międzynarodowe, regionalne i globalne oraz biznes międzynarodowy". W latach 2010-2014 był radnym Krosna.

Marcin Warchoł i Edward Słupek

Politykiem, który ma powalczyć o ten urząd, jest także wskazany przez Tadeusza Ferenca Marcin Warchoł.

Jak dowiedziała się w poniedziałek Interia, kandydatem PSL na prezydenta Rzeszowa będzie Edward Słupek. - O jego kandydaturze będziemy rozmawiać z naszymi partnerami - przekazał nam poseł PSL z Podkarpacia Mieczysław Kasprzak. 

Opozycja bierze jednak pod uwagę jeszcze innych polityków, w tym m.in. lokalnych działaczy (czytaj więcej, klikając TUTAJ).

Rozlicz pit online już teraz lub pobierz darmowy program


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama