Reklama

Reklama

Podkarpackie: Zatrzymano 49-latka poszukiwanego przez Interpol

Polscy pogranicznicy zatrzymali we wtorek 49-letniego obywatela Ukrainy. Kiedy funkcjonariusze straży granicznej z przejścia w Korczowej sprawdzili jego dane w systemie, okazało się, że szuka go Interpol z czerwoną notą. Oznacza to, że jest niebezpiecznym przestępcą.

Jak wyjaśniła rzeczniczka Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej mjr Elżbieta Pikor, "czerwona nota" oznacza najwyższy stopień międzynarodowych poszukiwań i jest informacją dla służb wszystkich krajów, że poszukiwany jest niebezpiecznym przestępcą. To kategoria oznaczająca poszukiwania w celu aresztowania i ekstradycji.

Mężczyzna został zatrzymany we wtorek po tym, jak w trakcie odprawy paszportowej, przy wjeździe z Ukrainy do Polski na przejściu granicznym w Korczowej okazało się, że jego dane figurują w bazach poszukiwawczych Interpolu.

Reklama

"Z zawartych tam informacji wynikało, że 49-letni Ukrainiec od pięciu lat był poszukiwany przez amerykański wymiar sprawiedliwości tzw. czerwoną notą Interpolu. Jest podejrzewany o oszustwa i fałszerstwa związane m.in. z wyłudzaniem amerykańskich wiz" - wyjaśniła rzeczniczka.

Zgodnie z procedurą, cudzoziemiec został przekazany policji. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Według danych przekazanych przez mjr Pikor, od początku 2019 roku na podkarpackich przejściach granicznych funkcjonariusze SG zatrzymali już ponad 200 osób zastrzeżonych w krajowych oraz międzynarodowych bazach poszukiwawczych.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama