Reklama

Podkarpackie: 45-latek odpowie za rozbój z użyciem noża i przestępstwo o charakterze seksualnym

Sześć zarzutów, w tym rozboju z użyciem noża, usłyszał 45–letni mieszkaniec Tarnobrzega na Podkarpaciu. Mężczyzna będzie odpowiadał też za przestępstwo o charakterze seksualnym - doprowadził 15-latkę do poddania się "innej czynności seksualnej". Podejrzany, decyzją sądu, został aresztowany na 3 miesiące. Do zatrzymania mężczyzny doszło we wtorek, ale podkarpacka policja poinformowała o tym w sobotę.

Jak podano, we wtorek tarnobrzescy policjanci zostali powiadomieni o pobiciu mężczyzny na ul. Wyspiańskiego. Dyżurny policji kilkanaście minut wcześniej otrzymał inne zgłoszenie, z którego wynikało, że ten sam sprawca zaczepiał na ul. Targowej 15-letnią dziewczynę.

Szarpał, zadawał ciosy

"Na miejscu pojawiły się policyjne patrole. Ustalono, że 67-letni mieszkaniec Tarnobrzega szedł chodnikiem, wtedy został zaczepiony przez mężczyznę, który zażądał od niego pieniędzy. Napastnik groził mu nożem, szarpał go i ręką zadawał mu ciosy. Pokrzywdzony zdołał uciec" - podała policja.

Reklama

Okazało się, że napastnik kilka minut wcześniej zaczepił na pobliskiej ulicy stojącą przed barem dziewczynę. Jak wynika z policyjnej relacji, stosując przemoc i groźby doprowadził 15-latkę do poddania się "innej czynności seksualnej".

Śledczy ustalili rysopis sprawcy i rozpoczęli jego poszukiwania, sprawdzając przyległe ulice, skwery, place zabaw oraz klatki w pobliskich blokach. Równolegle policjanci sprawdzali nagrania z kamer monitoringu, zabezpieczyli ślady przestępstwa oraz ustalili świadków przestępstw.

Był kilkukrotnie notowany

Napastnik został zatrzymany jeszcze tego samego dnia. Okazał się nim 45-letni mieszkaniec Tarnobrzega, który w przeszłości był kilkukrotnie notowany za różne przestępstwa.

"Funkcjonariusze dysponowali dowodami, że wiosną 2021 r. mężczyzna uszkodził dwa samochody, strzelając do nich z broni pneumatycznej. Uszkodził karoserię aut oraz szybę.

Pokrzywdzeni oszacowali straty na łączną kwotę bliską 3,5 tys. zł" - podała policja.

W sumie 45-latek usłyszał 6 zarzutów. Trafił na trzy miesiące do aresztu. Teraz grozi mu do 3 lat więzienia.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy