Reklama

Reklama

Podkarpackie: 14-latek porażony prądem. Wspiął się na słup energetyczny

Nastolatek z poważnymi obrażeniami został przewieziony do szpitala, po tym jak wspiął się na słup energetyczny i został porażony prądem. Zdarzenie miało miejsce we wtorek w Racławówce.

W Racławówce na Podkarpaciu 14-letni chłopiec został porażony prądem po tym, jak wspiął się na słup energetyczny. Z poważnymi obrażeniami został przetransportowany do szpitala.

Jak podała w środę podkarpacka policja, do wypadku doszło we wtorek wieczorem.

Chłopiec trafił do szpitala

"Policjanci zostali zawiadomieni o porażeniu prądem młodego mężczyzny, który miał wejść na słup energetyczny. Skierowany na miejsce patrol zastał załogę ochotniczej straży pożarnej z Racławówki i załogę pogotowia ratunkowego, która udzielała pomocy poszkodowanemu. Okazał się nim 14-latek z powiatu rzeszowskiego" - przekazała policja. 

Reklama

Jak wstępnie ustalili policjanci, nastolatek wspiął się na słup energetyczny linii wysokiego napięcia, na podest serwisowy. Tam najprawdopodobniej dotknął kabla energetycznego, w wyniku czego został porażony prądem i spadł z wysokości kilku metrów. Chłopiec z poważnymi obrażeniami, zagrażającymi jego życiu, został przewieziony do szpitala.

Trwa ustalanie szczegółów zdarzenia.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama