Reklama

Reklama

Podkarpacie: Czołowe zderzenie dwóch ciężarówek. Dwie osoby w szpitalu

Dwa samochody ciężarowe zderzyły się na DK19 w miejscowości Lipowica (woj. podkarpackie), na skutek wypadku jeden z pojazdów zaczął się palić - kierowca był uwięziony w kabinie. Jako pierwsi na miejscu pojawili się funkcjonariusze Straży Granicznej, którzy w tym czasie "realizowali zadania związane z przeciwdziałaniem nielegalnej migracji". Mundurowi pomogli mężczyźnie wydostać się z auta.

Do wypadku z udziałem dwóch samochodów ciężarowych doszło - jak podają lokalne media - w momencie, gdy jeden z kierowców, chcąc uniknąć najechania na tył innego pojazdu, zmienił pas ruchu. W efekcie zderzył się czołowo z nadjeżdżającą z naprzeciwka ciężarówką. 

Jako pierwsi na miejscu pojawili się funkcjonariusze Straży Granicznej. - Patrol realizował w tym czasie zadania związane z przeciwdziałaniem nielegalnej migracji w miejscowości Lipowica w powiecie krośnieńskim - podają służby.

- Funkcjonariusze usłyszeli ogromny huk. Jak się okazało, na drodze krajowej doszło do zderzenia dwóch ciężarówek - przekazano.

Reklama

Z jednego z samochodów wydobywał się dym

Gdy funkcjonariusze przybyli na miejsce zdarzenia, z jednego z samochodów wydobywał się dym. - Mając na uwadze skalę zdarzenia, strażnicy graniczni ruszyli na pomoc kierowcom. Jeden z nich był uwięziony w kabinie. Mundurowi niezwłocznie pomogli mu w ewakuacji - informowała SG.

W wypadku obrażeń doznał także drugi z kierowców. Obaj mężczyźni zostali przewiezieni do szpitala

- Sanoccy strażnicy graniczni zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz zaopiekowali się poszkodowanymi do czasu przybycia służb ratowniczych - przekazała SG.

Reklama

Reklama

Reklama