Reklama

Reklama

Orlik tonął w wodzie

Na boisku Orlika do piłki nożnej w Dębicy, po większych opadach deszczu stoi woda. Może to świadczyć o wadliwie wykonanym drenażu lub zaniedbaniach przy jego bieżącym utrzymaniu.

Podczas ostatnich ulew kilka grup, które wcześniej zaplanowały grę, nie mogło wyjść na plac, bo mecz piłki nożnej przypominałby piłkę wodną. Z podobnymi problemami mają także do czynienia władze Kwakowa w powiecie słupskim. Orlik został tam oddany do użytku, podobnie jak w Dębicy, w listopadzie 2008 roku. Pomorska gmina nie może wyegzekwować od firmy pracującej przy jego budowie naprawy gwarancyjnej.

Reklama

U nas sytuacja wygląda nieco inaczej. Marek Kamiński, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, zapewnia, że wykonawca już poprawił drenaż. Prace zostały wykonane we wrześniu. Tymczasem skargi dotarły do OL kilka tygodni później. Może to oznaczać, że problem nie został rozwiązany.

- Firma zrobiła dodatkowy drenaż, ale on się dopiero uruchamia - tłumaczy Kamiński.

Jeśli jednak poprawki okażą się nieskuteczne, Orlik z boiska całorocznego może przekształcić się w sezonowe. No, chyba że zimą zamieniony zostanie na lodowisko.

Ale dyrektor Kamiński takiej opcji nie bierze pod uwagę. Twierdzi, że chętni będą mogli grać w piłkę także w styczniu czy lutym.

Kamiński zaprzecza, że przyczyną kłopotów z odprowadzaniem wody są zaniedbania przy utrzymaniu sztucznej trawy. Ta powinna być przynajmniej dwa razy w roku przeczesywana. A w Dębicy przez ponad rok nie poddano jej temu zabiegowi. Spowodowane jest to brakiem odpo-wiedniego sprzętu.

Według dyrektora MOSiR nic się nie stało. Stan boiska nie wskazywał na taką potrzebę. Do przeczesania trawy jednak dojdzie, a miasto zleci jego wykonanie prywatnej firmie.

Do zakupu własnej maszyny do takich zabiegów zmusi Dębicę planowane na wiosnę rozpoczęcie budowy Euroboiska. Miasto będzie musiało zadbać o regularne przeczesywanie nie tylko na małym boisku Orlika, ale także na tym pełnowymiarowym, które powstanie na terenie klubu KS Wisłoka.

Janusz Grajcar

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje