Reklama

Oferta piekarni wywołała gorącą dyskusję. "Jak przed wojną"

"Dzień dobry, poproszę pięć kromek chleba" – takie słowa nie zaskakują w jednej z przemyskich piekarni, gdzie pieczywo sprzedawane jest na kromki. Cena jednej waha się od 27 do 40 gr – podają lokalne media. Jak się okazuje, klientom ta oferta przypadła do gustu.

Uwagę mediów przyciągnęła oferta wywieszona w jednej z piekarni w Przemyślu. Udostępniła ją na Facebooku mieszkanka miasta. Na zdjęciu piekarnianej witryny widać informację o możliwości kupienia chleba na kromki.

"Dostałam właśnie od koleżanki zdjęcie z komentarzem: "Pamiętam, że kiedyś za ciężkich czasów można było kupić ćwiartkę najmniej". Chleb na kromki kupowało się przed wojną" - takim wpisem kobieta opatrzyła zdjęcie.

Chleb na kromki? "Dobre, ekonomiczne rozwiązanie"

Sprawa chleba na kromki wywołała gorącą dyskusję. Wiele osób zwracało uwagę, że to bardzo dobre, ekonomiczne rozwiązanie, a pieczywo ze wspomnianej piekarni jest bardzo smaczne. Niektórzy przekonywali, że taka oferta za granicą nie budzi zdziwienia. "W Niemczech i Austrii to normalne" - brzmi jeden z komentarzy.

Reklama

Ludzie informowali również, że takie oferty - w czasach drożyzny - stają się coraz popularniejsze także w Polsce. "W naszej piekarni na wsi od dawna można tak kupować chleby, które są bardzo drogie" - pisała pani Agata.Chleb coraz droższy. Sprzedaży na kromki chcieli sami klienci 

"Gazeta Wyborcza" udała się do przemyskiej piekarni. "Sprzedajemy na kromki chleb familijny. To chleb na wagę, pszenno-żytni z dodatkiem kminku i nieco większą zawartością żyta, na naturalnym zakwasie robionym w piekarni. Kilogram kosztuje 6,3 zł" - wytłumaczyła sprzedawczyni.

Jak się okazało, chleb na kromki sprzedawany jest w piekarni od dawna, ale po tym jak przed Wielkanocą zamieszczono informację na ten temat w sklepowej witrynie, o sprawie zrobiło się głośno.

W piekarni przekonują, że to sami klienci podsunęli pomysł takiej oferty.

Ceny chleba na przestrzeni minionego roku poszły mocno w górę. Według danych GUS, za półkilogramowy bochenek chleba w lutym ubiegłego roku trzeba było zapłacić średnio 3,67 zł, w tym roku w lutym średnia cena wzrosła o ponad 30 proc. - do 4,78 zł.

Czytaj: Ogromny wzrost cen cukru, cebuli i jaj. Mocno w górę także chleb 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: chleb | piekarnia | ceny chleba

Reklama

Reklama

Reklama