Reklama

Reklama

Nowy basen w Krośnie

Dobiegają końca prace wykończeniowe w budynku krytej pływalni przy Szkole Podstawowej Nr 14 i Gimnazjum Nr 3 przy ul. Wojska Polskiego. Basen zostanie otwarty i udostępniony dla mieszkańców Krosna po długim majowym weekendzie. Być może na otwarciu obecna będzie Otylia Jędrzejczak.

Budowa krytej pływalni rozpoczęła się wiosną ubiegłego roku. Należała do jednych z najbardziej oczekiwanych inwestycji w mieście.

Reklama

Pomysł budowy basenu przy "czternastce" (obecnie jest to Zespół Szkół Miejskich z Oddziałami Integracyjnymi, w skład których wchodzą: Szkoła Podstawowa Nr 14 i Gimnazjum Nr 3) zrodził się jeszcze w latach 80. Wtedy to Społeczny Komitet Rozbudowy Szkoły rozpoczął akcję zbierania funduszy na ten cel. Po dwudziestu latach oczekiwania nie brakowało takich, którzy zwątpili w powodzenie tego przedsięwzięcia. Jednak pieniądze uczniów i ich rodziców nie poszły na marne. Część zebranych środków została przeznaczona na opracowanie dokumentacji pływalni. Teraz, po roku prac budowlanych, można już podziwiać nowy obiekt.

Kryta pływalnia będzie służyć do nauki pływania, lekcji wf dla szkół, zawodów sportowych oraz rekreacji mieszkańców miasta i okolic.

W obiekcie znajdują się dwie niecki basenowe. Większa o wymiarach 25 x 12,5 m i głębokości 1,8 m z wypłyceniem do 1,3 m. Mniejsza niecka służąca do nauki pływania ma wymiary 12,5 x 5,5 m i głębokość od 0,65 m do 1,10 m. Wyposażona jest w dodatkowe atrakcje wodne takie jak przeciwfale, gejzery oraz dysze masażu karku. Można będzie korzystać również z 4-osobowej wanny z hydromasażem, zjeżdżalni oraz dwóch saun. Do każdej z nich może wejść jednocześnie 6 osób.

Wygospodarowano także miejsce na kawiarnię oraz widownię na antresoli z miejscami stojącymi.

Obiekt połączony jest z budynkiem szkoły, ale zaplanowano także niezależne wejście dla pozostałych korzystających z basenu - od strony osiedla. Tam również znajduje się parking na około 40 samochodów. Co ważne, budynek dostosowany jest dla osób niepełnosprawnych.

Do wypełnienia basenu potrzeba około 500 metrów sześciennych wody, która krąży w obiegu zamkniętym. Cały czas jest oczyszczana i uzdatniana. Wymieniana będzie w zależności od potrzeby - raz na pół roku lub rok. Basen obsługują urządzenia produkcji hiszpańskiej.

W sumie w nowym obiekcie zatrudnionych będzie około 20 osób: obsługa techniczna, kasjerzy, ratownicy itp.

Planuje się, że basen będzie do dyspozycji uczniów krośnieńskich szkół od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 16.00. Mieszkańcy będą mogli korzystać rano (w godz. od 6.00 do 8.00), po południu (od godz. 16.00 do 22.00) oraz w weekendy od 8.00 do 22.00.

Obsługa klientów odbywać się będzie za pomocą elektronicznego systemu, zapewniającego sprawne rozliczanie. Jeszcze dokładnie nie wiadomo ile będą kosztować bilety, ale władze miasta zapewniają, że nie będą droższe niż 7 zł. Najprawdopodobniej w cenie biletu będzie też sauna. - Opłata obejmowała będzie godzinę pobytu na basenie. Jeśli ktoś będzie chciał być dłużej - dopłaci - mówi Bronisław Baran, zastępca Prezydenta Krosna.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje