Reklama

Reklama

Nowe połączenia z lotniska w Jasionce-do Rzymu i Paryża

Eurolot uruchomi od września z lotniska w podrzeszowskiej Jasionce (woj. podkarpackie) dwa nowe kierunki do Paryża i Rzymu - poinformował w czwartek na konferencji prasowej w Jasionce dyrektor handlowy przewoźnika Mateusz Kokosiński.

Rejsy zarówno do Paryża (lotnisko Beauvais), jak i Rzymu (lotnisko Fiumicino) odbywać się będą dwa razy w tygodniu, we wtorki i soboty.

Reklama

- Do stolicy Francji loty będą odbywać się rano, a powroty wczesnym popołudniem. Natomiast wyloty i powroty z Rzymu odbywać się będą popołudniami. Na obu trasach lot potrwa trzy godziny - zaznaczył Kokosiński.

Bilety na obie trasy będą zaczynały się od 199 zł (łącznie z opłatami) i można je rezerwować już od czwartku na stronie internetowej Eurolot-u. Pierwsze loty odbędą się we wtorek 3 września.

Kokosiński dodał, że jeśli rejsy do Rzymu i Paryża będą cieszyły się dużym powodzeniem, w następnym sezonie zwiększona zostanie częstotliwość połączeń.

Zdaniem Stanisława Nowaka dyrektora spółki Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka, dwa nowe kierunki, które od września będą uruchomione, były wyczekiwane przez mieszkańców regionu.

- Mieliśmy bardzo dużo pytań o te destynacje. Ilość busów na kierunku Rzym czy Paryż z naszego województwa jest duża; do tej pory ci pasażerowie nie mieli alternatywy, od września będą mogli skorzystać z połączeń samolotowych - dodał.

Nowak podkreślił, że rozmowy z przewoźnikiem trwały ok. 1,5 roku.

Trasy z Jasionki do Paryża i Rzymu obsługiwać będą samoloty Bombardier Q400 NextGen. Maszyna na pokład może zabrać 78 osób.

Eurolot powstał w 1996 roku, wykonując rejsy dla Polskich Linii Lotniczych LOT. Jest spółką wyodrębnioną z grupy kapitałowej PLL LOT. Skarb Państwa posiada 62,1 proc, akcji, a pozostałe należą do LOT-u.

1 lipca 2011 r. Eurolot uruchomił własne połączenia lotnicze pomiędzy głównymi portami regionalnymi w Polsce, a od lata 2012 r. również połączenia międzynarodowe z lotnisk regionalnych. Aktualnie przewoźnik oferuje bezpośrednie połączenia z Polski m.in. do Zurychu i Amsterdamu oraz loty krajowe.

Z lotniska w Jasionce można dotrzeć obecnie m.in. do Frankfurtu, Warszawy, Manchesteru, Barcelony-Girony i Londynu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL