Reklama

Mieli przez kilka lat wykorzystywać seksualnie małoletnią. Rozpoczął się proces

Pięciu mężczyzn stanęło przed sądem za wykorzystywanie seksualnie małoletniej. Mieli się tego dopuszczać przez kilka lat. Wśród oskarżonych jest przyrodni brat ofiary. W poniedziałek przed Sądem Okręgowym w Rzeszowie ruszył proces w tej sprawie.

Sąd zdecydował, że proces odbywa się z wyłączeniem jawności.

Oskarżeni to mieszkańcy jednej z podrzeszowskich miejscowości. Mają od 40 do 66 lat. Na rozpoczęcie procesu w poniedziałek trzech zostało dowiezionych z aresztów, dwóch odpowiada z wolnej stopy.

Nie przyznali się

Podczas postępowania prokuratorskiego mężczyźni nie przyznali się do zarzucanego im czynu. Za przestępstwo przeciwko wolności seksualnej i obyczajowości oskarżonym grozi od dwóch do 12 lat więzienia.

Część oskarżonych złożyła w poniedziałek przed sądem wyjaśnienia. Proces będzie kontynuowany we wtorek.

Reklama

Dziewczynka ma teraz niespełna 14 lat

Prokuratura oskarżyła Mariusza N., Grzegorza D., Franciszka D., Andrzeja M. i Franciszka K., o to, "że na przestrzeni kilku lat wspólnie i w porozumieniu dopuszczali się obcowania płciowego, a także innych czynności seksualnych z małoletnią poniżej lat 15".

Nieoficjalnie wiadomo, że jeden z nich to przyrodni brat dziewczynki, która ma teraz niespełna 14 lat. W toku śledztwa nie udało się dokładnie ustalić, od kiedy oskarżeni mieli ją wykorzystywać seksualnie. Prawdopodobnie trwało to 3-4 lata.

Akt oskarżenia trafił do sądu w grudniu 2018 r.

Trzech oskarżonych przebywa - postanowieniem sądu - w aresztach. Wobec jednego zastosowano zakaz opuszczania kraju połączony z zakazem zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną. Wobec piątego mężczyzny Sąd Okręgowy w Rzeszowie uchylił zastosowany przez sąd niższej instancji areszt. Obecnie wobec niego nie są stosowane żadne środki zapobiegawcze. 

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy