Reklama

Medyka: Poszukiwany na podstawie ENA zatrzymany na granicy

Pochodzący z Afganistanu obywatel Holandii poszukiwany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania został zatrzymany na przejściu granicznym w Medyce - podała we wtorek Straż Graniczna. Mężczyźnie zarzuca się działalność w grupie przestępczej organizującej przemyt narkotyków z Ukrainy do krajów Europy Zachodniej.

Anna Michalska z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej poinformowała, że 55-letni obywatel Holandii narodowości afgańskiej został skazany w Austrii na karę 15 lat więzienia za przemyt narkotyków.

"Od września tego roku był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania wydanym przez władze Austrii. W poniedziałek mężczyzna został zatrzymany na pieszym przejściu granicznym w Medyce podczas próby dostania się do Polski" - dodała Michalska.

Zatrzymany obecnie przebywa w dyspozycji Prokuratury Okręgowej w Przemyślu, w najbliższym czasie zostanie przekazany władzom austriackim.

Reklama

Michalska zaznaczyła, że jest to już kolejna w ostatnim czasie osoba poszukiwana ENA, zatrzymana na przejściach granicznych Bieszczadzkiego Oddziału SG. Dwa tygodnie wcześniej w Medyce zatrzymano obywatela Łotwy poszukiwanego przez Prokuraturę Generalną Łotwy dwoma ENA za kradzież broni oraz za obrót środkami odurzającymi.

Na początku listopada w Korczowej zatrzymany został obywatel Niemiec poszukiwany ENA  przez niemiecki wymiar sprawiedliwości za działalność wymierzoną przeciwko bezpieczeństwu państwa.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy