Reklama

Reklama

Łańcut: 16-latek podejrzany o usiłowanie zabójstwa dwóch osób

16-latek został oskarżony o usiłowanie zabójstwa dwóch osób. Podejrzany miał zakraść się w nocy do domu Krzysztofa F. i jego żony Jolanty, i zadać im po kilka ciosów nożem. Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa w Łańcucie (Podkarpackie).

Do zdarzenia doszło około 3 w nocy - z soboty na niedzielę - w Kosinie koło Łańcuta.

Jak poinformował w poniedziałek zastępca prokuratora rejonowego w Łańcucie prok. Dariusz Sudak, ze wstępnych ustaleń wynika, że małżeństwo F. - oboje w wieku ok. 40 lat - zostało zbudzone hałasem dochodzącym z balkonu.

Zaatakowani nożem

"Gdy mężczyzna poszedł sprawdzić, co jest źródłem hałasu, do ich sypialni wtargnął zamaskowany mężczyzna. Napastnik w trakcie szarpaniny zadał mężczyźnie nożem kilka ciosów w okolice klatki piersiowej i brzucha. Następnie, gdy mężowi chciała pomóc żona, również i ona została przez napastnika ugodzona kilkakrotnie nożem w okolice brzucha" - wyjawił prok. Sudak.

Reklama

Później napastnik uciekł tą samą drogą, którą dostał się do środka, czyli przez balkon i przystawioną do niego drabinę.

Zaatakowanej kobiecie udało się powiadomić policję. W trakcie zdarzenia, w domu obecne były dwie córki zaatakowanej pary, w wieku trzech i sześciu lat. Prokurator dodał, że małżonkowie trafili do szpitala, gdzie przeszli operacje. Ich stan jest określany jako poważny.

Podejrzany 16-latek

Policja pod nadzorem prokuratora ustaliła, że sprawcą jest 16-letni mieszkaniec tej samej miejscowości. "W chwili obecnej prowadzone są w dalszym ciągu czynności zmierzające do wyjaśnienia wszystkich okoliczności tej sprawy. Niemniej jednak, nie ma do tej pory możliwości wykonania czynności z udziałem pokrzywdzonych" - zaznaczył prok. Sudak.

16-latkowi prokuratura postawiła zarzut dwukrotnego usiłowania zabójstwa małżeństwa F. Prokurator dodał, że z uwagi na wstępny charakter postępowania dotychczas nie ustalono faktycznych pobudek, jakimi kierował się podejrzany.

Ze względu na jego wiek sprawa zostanie niezwłocznie przekazana do właściwego Sądu Rodzinnego w Łańcucie, "który podejmie stosowne decyzje co do nieletniego".

Prokurator zastrzegł jednocześnie, że prokuratura będzie wnioskować o przekazanie jej tej sprawy do dalszego prowadzenia zgodnie z art. 10 § 2 kk, na podstawie którego nieletni może odpowiadać na zasadach określonych w kodeksie karnym tak jak dorosły. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje