Reklama

Reklama

​Łańcut: 16-latek podejrzany o dwukrotne usiłowanie zabójstwa trafi do schroniska

16-latek podejrzany o usiłowanie zabójstwa dwóch osób trafi do schroniska dla nieletnich - postanowił sąd w Łańcucie (woj. podkarpackie). Podejrzany miał zakraść się w nocy do domu Krzysztofa F. i jego żony Jolanty, i zadać im po kilka ciosów nożem.

Jak poinformowała we wtorek PAP sędzia Renata Jucha z Sądu Rejonowego w Łańcucie o umieszczeniu 16-letniego podejrzanego w schronisku dla nieletnich postanowił w poniedziałek w godzinach wieczornych wydział Rodzinny i Nieletnich łańcuckiego sądu.

Reklama

"Zostało wydane postanowienie o umieszczeniu nieletniego w schronisku dla nieletnich na okres trzech miesięcy" - poinformowała PAP sędzia Jucha w zastępstwie prezesa łańcuckiego sądu.

Zaznaczyła, że postanowienie sądu dotyczące umieszczenia chłopca w schronisku jest natychmiast wykonalne, ale nie prawomocne. Oznacza to, że strony mogą złożyć zażalenie.

Dodała, że obecnie 16-latek przebywa w policyjnej izbie dziecka.

"Najpóźniej w schronisku będzie osadzony 3 sierpnia. Taki termin został określony na przetransportowanie go do schroniska dla nieletnich" - wyjawiła sędzia.

Atak w środku nocy

Do zdarzenia objętego zarzutami doszło około 3 w nocy z soboty na niedzielę w Kosinie koło Łańcuta.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 36-letni właściciel domu, słysząc odgłosy dobiegające z balkonu, wyszedł z pokoju i zauważył zamaskowanego mężczyznę, który wszedł po drabinie przez balkon. Między mężczyznami doszło do szarpaniny, podczas której Krzysztof F. został kilkukrotnie zraniony nożem w okolice klatki piersiowej i brzucha. Żona właściciela, chcąc pomóc mężowi, także została ugodzona kilkakrotnie nożem w okolice brzucha.

Później napastnik uciekł tą samą drogą, którą dostał się do domu. Zaatakowanej kobiecie udało się powiadomić policję. Małżonkowie trafili do szpitala, gdzie przeszli operacje. Zastępca prokuratora rejonowego w Łańcucie prok. Dariusz Sudak wyjawił PAP, że ich stan jest określany, jako poważny.

Policja pod nadzorem prokuratora ustaliła, że sprawcą jest 16-letni mieszkaniec tej samej miejscowości. Na razie nie wiadomo, jakimi pobudkami kierował się nieletni.

Prokuratura wyjaśnia okoliczności zdarzenia. 16-latkowi postawiła zarzut dwukrotnego usiłowania zabójstwa małżeństwa F.

Ze względu na wiek sprawcy jego sprawa została przekazana do Sądu Rodzinnego w Łańcucie. Prok. Sudak zastrzegł jednocześnie, że prokuratura złożyła wniosek o przekazanie jej tej sprawy do dalszego prowadzenia zgodnie z art. 10 § 2 kk, na podstawie, którego nieletni może odpowiadać na zasadach określonych w Kodeksie karnym tak, jak dorosły.

Postępowanie w tej sprawie zostało już wszczęte przez sąd.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje