Reklama

Reklama

Krosno: Trener skazany za obcowanie płciowe z 14-latką

Jak podaje portal "Nowiny 24", sąd skazał 53-letniego Tomasza A. za obcowanie płciowe z nieletnią. Mężczyzna usłyszał wyrok czterech lat pozbawienia wolności. Przez sześć lat nie będzie mógł również pracować z dziećmi.

Prokuratura Rejonowa w Krośnie ustaliła, że do incydentu doszło w czasie obozu sportowego, który odbywał się latem ubiegłego roku w Krośnie.

Według portalu "Nowiny 24", uczestnicy mieszkali w szkolnej bursie, której kierownikiem był oskarżony - mistrz sportów walki i nauczyciel w szkole ponadgimnazjalnej w Krakowie.

Mężczyzna miał spędzić noc w jednym z pokoi uczestniczek obozu, co potwierdził zapis z monitoringu zainstalowanego na korytarzu placówki.

Czternastoletnia ofiara miała napisać wiadomość do rodziców, po tym jak trener opuścił jej pokój. Rodzice zabrali córkę z obozu i przewieźli do szpitala na badania. 

Prokuratura w Krośnie postawiła mężczyźnie zarzut gwałtu i doprowadzenia do poddania się innej czynności seksualnej. Ustalono również, że trener dopuścił się przestępstwa o charakterze seksualnym na drugiej, 16-letniej uczestniczce obozu. 

Sąd orzekł, że oskarżony doprowadził do obcowania płciowego z nieletnią, wykorzystując jej bezradność i skazał mężczyznę na cztery lata pozbawienia wolności. Przez sześć lat Tomasz A. nie będzie mógł też pracować jako wychowawca małoletnich. 

Został również oczyszczony z zarzutów wykorzystania 16-latki. 

Więcej na nowiny24.pl 

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Krosno

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje