Reklama

Kozłówek: Pożar domu. Jedna osoba zginęła, cztery trafiły do szpitala

Jedna osoba zginęła, a cztery trafiły do szpitala na skutek pożaru domu w Kozłówku w województwie podkarpackim. Ogień pojawił się w piątek wieczorem. Działania na miejscu trwały do wczesnych godzin porannych.

Zgłoszenie wpłynęło do strażaków w piątek około godziny 23:00. 

"Pierwsze zgłoszenie jakie wpłynęło mówiło o pożarze butli z gazem, jednak po dojeździe na miejsce okazało się, że płonie również budynek mieszkalny i są osoby uwięzione w środku" - podali druhowie z OSP Kalembina. 

Pożar domu w Kozłówku

Po przyjeździe na miejsce rozpoczęto działania. Strażacy w aparatach ochronnych weszli do środka i gasząc ogień, wynosili rodzinę z domu. Jak przekazano, w wyniku pożaru ucierpiało pięć osób - trzy osoby dorosłe i dwoje dzieci. 

"Jednej osoby dorosłej nie udało się uratować a pozostali trafili do pobliskich szpitali" - poinformowali strażacy.

Reklama

Marcin Betleja, rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Rzeszowie przekazał portalowi Nowiny24, że na skutek pożaru zmarła 30-letnia kobieta. 

Działania na miejscu zdarzenia trwały do wczesnych godzin porannych. Trwa wyjaśnianie przyczyn pożaru

Komenda Wojewódzka PSP w Rzeszowie przekazała, że od początku roku podkarpaccy strażacy gasili 500 pożarów domów i mieszkań. Podczas zdarzeń zginęło dziewięć osób, a 27 trafiło do szpitala. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: województwo podkarpackie | straż pożarna | pożar

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy