Reklama

Reklama

​Kolejny atak wilków. Tym razem na Podkarpaciu

W Karlikowie na Podkarpaciu doszło do ataku wilków. Zwierzęta wdarły się przez ogrodzenie pod napięciem na pastwisko i zaatakowały krowę. Próbujący powstrzymać wilki młody mężczyzna, także został zaatakowany, jednak udało mu się uciec - informuje esanok.pl.

Mimo zabezpieczeń, kilka wilków przedostało się na pastwisko i zaatakowało krowy. Wilki zagryzły jedno zwierzę. Próbujący ocalić bydło mężczyzna, także został zaatakowany przez watahę, jednak szczęśliwie zdążył uciec do swojego samochodu.

Reklama

"Wilk podszedł niemal pod sam pojazd, wydawało się, że nie odczuwa żadnego strachu przed człowiekiem" - mówi portalowi właścicielka bydła.

Dopiero gdy odpalono petardy hukowe, wilki zaczęły niechętnie odchodzić.

Pytany o sprawę członek Koła Łowieckiego "Żubr" zaznacza, że sytuacja ta nie jest normalna o tej porze roku, gdy w lesie wilki mają wystarczającą ilość pożywienia.

W ostatnich dniach wzmożoną aktywność wilków zaobserwowano także w woj. lubuskim. Do burmistrza miasta i gminy Witnicy wpłynął wniosek kilkunastu rodzin z Mosiny. Niepokoją ich wilki, które co jakiś czas podchodzą do gospodarstw. Zdarzały się też przypadki zagryzienia zwierząt hodowlanych.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje