Reklama

Reklama

Jarosław: Dzieci pomagają dzieciom

Przedszkolaki i uczniowie z Jarosławia rozpoczęli w poniedziałek charytatywną zbiórkę żywności i przyborów szkolnych dla najbardziej potrzebujących dzieci z miasta. Akcja "Dzieci Dzieciom - Wielkanocny Dar Serca" potrwa do 23 marca.

Jej organizatorem są nauczyciele i uczniowie publicznego gimnazjum nr 2 im. Ks. Stanisława Konarskiego w Jarosławiu, ale do zbiórki od kilku lat włączają się prawie wszystkie szkoły z Jarosławia. to dziewiąta edycja akcji.

Reklama

Jej koordynatorka Małgorzata Marcinko poinformowała, że głównym celem zbiórki jest uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby ich rówieśników.

- Przed akcją dzwonimy do każdej szkoły i przedszkola z pytaniem, czy włączą się w akcję. Wszyscy się zgadzają i chętnie w niej uczestniczą - powiedziała.

Zbierana jest przede wszystkim trwała żywność i przybory szkolne. Dary te pochodzą zarówno od samych uczniów i przedszkolaków, jak i od sponsorów, właścicieli firm.

Zbiórka prowadzona jest przez cały tydzień w każdej placówce uczestniczącej w akcji. W piątek wszystkie rzeczy trafią do gimnazjum nr 2, gdzie zostaną posegregowane przez uczniów i na nowo spakowane. Następnie paczki zostaną rozwiezione do sześciu świetlic środowiskowych (zarówno przykościelnych, jak i świeckich) w mieście.

Marcinko dodała, że część z zebranych darów znajdzie się paczkach świątecznych dla najbardziej potrzebujących, a część pozostanie w świetlicach, aby najmłodsi podopieczni mogli z nich korzystać na miejscu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje