Reklama

Reklama

Grzegorz Braun kandydatem na prezydenta Rzeszowa

Grzegorz Braun będzie kandydował w przedterminowych wyborach prezydenta Rzeszowa. Kandydaturę posła Konfederacji zapowiedziano w czwartek podczas konferencji prasowej na rzeszowskim rynku.

W konferencji wzięli udział także m.in. posłowie Konfederacji: Krzysztof Bosak, Konrad Berkowicz i Jakub Kulesza.

- Zgłaszam swoją kandydaturę do wyborów prezydenckich w mieście Rzeszowie - powiedział Braun. - Mając do wyboru mandat w fasadowym parlamencie warszawskim i mandat w rzeszowskim ratuszu wybieram to drugie - dodał poseł. Braun zaznaczył, że ma poparcie szerokich środowiskowych patriotycznych "spod znaku Konfederacji".

10 lutego z powodów zdrowotnych rezygnację złożył wieloletni prezydent Rzeszowa, w przeszłości związany z SLD, Tadeusz Ferenc. W tej sytuacji odbędą się przedterminowe wybory prezydenta miasta. Jak wynika z opublikowanego w ubiegły piątek projektu rozporządzenia premiera, wybory te mają zostać zarządzone na 9 maja.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama