Reklama

Reklama

Ewa Leniart kandydatką na prezydenta Rzeszowa

Wojewoda podkarpacka Ewa Leniart będzie kandydowała w wyborach na prezydenta Rzeszowa. Swoją decyzje ogłosiła w środę podczas konferencji prasowej. O wsparciu kandydatki zapewnia PiS.

Jak powiedziała, będzie kandydować z własnego komitetu wyborczego. 

Obecny na konferencji szef klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w radzie Rzeszowa Marcin Fijołek podkreślił, że Leniart ma wsparcie tej partii.

Kim jest Ewa Leniart?

Leniart ma 44 lata. Jest prawnikiem. W 2014 r. uzyskała stopień doktora nauk prawnych.

W latach 2015-2019 była wojewodą podkarpackim. W ostatnich wyborach parlamentarnych została wybrana na posła do Sejmu z listy PiS. Z mandatu zrezygnowała. 13 stycznia 2020 roku premier Mateusz Morawiecki ponownie powołał ją na stanowisko wojewody podkarpackiego.

Reklama

Wcześniej od 2002 do 2005 roku kierowała referatem prawno-organizacyjnym w oddziale Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie. Z kolei w latach 2005-2007 była koordynatorem, a następnie dyrektorem gabinetu wojewody podkarpackiego. Potem od lutego 2007 do grudnia 2015 roku pełniła funkcję dyrektora rzeszowskiego IPN.

Rezygnacja Tadeusza Ferenca

10 lutego z powodów zdrowotnych rezygnację złożył wieloletni prezydent Rzeszowa, w przeszłości związany z SLD, Tadeusz Ferenc. Na swego następcę wskazał polityka Solidarnej Polski, wiceministra sprawiedliwości Marcina Warchoła. Jego start poparły już władze Solidarnej Polski.

Oprócz Warchoła zamiar kandydowania w przedterminowych wyborach w Rzeszowie ogłosili już: poseł Konfederacji z okręgu rzeszowskiego Grzegorz Braun, były poseł Kukiz'15 Maciej Masłowski, a PSL zaproponowało kandydaturę lokalnego działacza (prezesa spółdzielni mieszkaniowej "Zodiak") Edwarda Słupka.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy