Reklama

Reklama

CBŚP: Kilkunastu pseudokibiców zatrzymanych za handel narkotykami

17 osób powiązanych z pseudokibicami jednego z przemyskich klubów piłkarskich zatrzymali policjanci z CBŚP. Gang specjalizował się w obrocie narkotykami - głównie amfetaminą i marihuaną.

Jak powiedziała PAP rzeczniczka CBŚP kom. Agnieszka Hamelusz, sprawą od kilku miesięcy zajmowali się policjanci z rzeszowskiego CBŚP i Prokuratura Okręgowa w Przemyślu. Z ustaleń śledczych wynika, że grupa rozprowadzała znaczne ilości zarówno narkotyków jak i substancji psychotropowych.

- Działali na terenie Przemyśla i innych miejscowości województwa podkarpackiego. Narkotyki trafiały przede wszystkim do osób powiązanych z miejscowym środowiskiem pseudokibiców - dodała Hamelusz.

W sumie zatrzymano 17 osób, policjanci zastrzegają jednak, że sprawa jest rozwojowa.

Reklama

- Podczas zatrzymań i przeszukań współpracowaliśmy z funkcjonariuszami Straży Granicznej i Służby Więziennej wykorzystując między innymi psy do wykrywania narkotyków - dodała Hamelusz.

Zarzuty

Zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz posiadania i wprowadzenia do obrotu środków odurzających i substancji psychotropowych w znacznej ilościach. Grozi im nawet do 12 lat więzienia.

Z raportu CBŚP za 2015 rok wynika, że właśnie osoby powiązane z pseudokibicami coraz częściej zajmują się obrotem narkotykami, a także typowo kryminalną przestępczością - rozbojami, wymuszeniami haraczy a nawet handlem bronią.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy