Reklama

Reklama

Animowany film o niedźwiadkach promuje Przemyśl

Film animowany o przygodach dwóch małych niedźwiadków, które ze swoją mamą zwiedzają Przemyśl - to nowy pomysł władz tego podkarpackiego miasta na promocję. Samorząd kupił animację od firmy, która wyprodukowała film za 7 tys. zł.

Jak poinformował Witold Wołczyk z kancelarii prezydenta Przemyśla film pt. "Niedźwiadki z Przemyśla" powstał na podstawie bajki Jarosława Sieki o tym samym tytule.

Reklama

- Bajkę w formie książeczki wydaliśmy w ubiegłym roku, dostępna jest w niektórych przemyskich księgarniach. Teraz na jej powstanie nakręcony został film animowany. Na razie można obejrzeć go na naszej stronie internetowej, ale w niedalekiej przyszłości wydany zostanie na płytach dvd oraz będzie zaprezentowany publicznie - dodał.

Animacja opowiada o przygodach małych niedźwiadków, które wraz ze swą mamą niedźwiedzicą postanowiły opuścić fontannę na przemyskim Rynku i zwiedzić miasto. Ich wspólny spacer jest okazją do przyjrzenia się najbardziej znanym zabytkom przemyskiej Starówki, zwiedzają również Wzgórze Zamkowe, Kopiec Tatarski i Forty Twierdzy Przemyśl. Niedźwiedzia rodzina odwiedza także okolice Przemyśla m.in. Zamek w Krasiczynie i Arboretum w Bolestraszycach.

Jak podkreślił Wołczyk taka forma promocji skierowana jest przede wszystkim do rodziców małych dzieci.

- Liczymy, że niedźwiadki tak spodobają się maluchom, że namówią one swoich rodziców, aby przyjechali do nas i odwiedzili te miejsca, które widzieli na filmie o misiach - zaznaczył.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy