Reklama

Reklama

WOŚP 2022. Orkan Malik pokrzyżował plany organizatorom. Liczne atrakcje odwołane

30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w wielu miastach w Polsce wygląda inaczej niż pierwotnie zakładano. Wszystko z powodu orkanu Malik, który od soboty przemieszcza się nad Polską. Sztaby WOŚP z różnych miejsc w kraju informują o zmianach w harmonogramie, które podyktowane są sytuacją pogodową w mieście.

Synoptycy IMGW opublikowali alerty w całej Polsce, w których poinformowali m.in, że w samym Opolu prędkość wiatru osiągnie prędkość do 115 km/h. Wszystko to z powodu orkanu Malik, który już w sobotę uderzył w Polskę, a wiele osób pozbawił prądu.

Sprawa jest na tyle niebezpieczna i poważna, że Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało SMS z ostrzeżeniem o silnych podmuchach wiatru do odbiorców na terenie całej Polski. "Uwaga! 29.01 i 30.01 bardzo silny wiatr. Możliwe utrudnienia komunikacyjne i przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz wolno stojące rzeczy" - brzmi treść SMS-a. Dodatkowo Rządowe Centrum Bezpieczeństwa napisało na Twitterze, że "porywy wiatru mogą osiągać 130 km/h!".

Reklama

Niesprzyjające warunki atmosferyczne spowodowały, że sztab WOŚP w Opolu postanowił zmienić przebieg 30. finału.

O zmianach w harmonogramie poinformował "Super Express". - Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego sugeruje odwołanie wszystkich zaplanowanych wydarzeń do godziny 18:00. Komunikat pogodowy mówi, iż po godzinie 15:00 warunki atmosferyczne ulegną poprawie - przekazała "SE" Agnieszka Wiosna ze sztabu, która zapowiedziała, że około godz. 15 zostanie wydany kolejny komunikat.

WOŚP. Orkan Malik spowodował zmiany w harmonogramie

10. Opolski Bieg z WOŚP "Policz się z cukrzycą", który odbywa się w ramach imprezy, skrócił swoją trasę. "Bieg odbywa się teraz nadbrzeżem Odry, aby uniknąć wypadków związanych z potencjalną możliwością złamania drzew" - poinformował sztab WOŚP.

"Pięknie, wiało, ale nie odstraszyło zapalonych biegaczy. Dystans skrócony z uwagi na uszkodzenia drzew" - oświadczył na Twitterze Roman Kolek, były wicemarszałek województwa opolskiego. 

"Strefa zdrowia i ruchu", która miała się odbyć na Placu Kopernika przy C.H. Solaris, została odwołana

Dodatkowo przeniesione zostaną zajęcia z pierwszej pomocy do C.H. Solaris w Oplu. Scena na Placu Kopernika, na której mają odbyć się: zumba, rytmy latino, trening bokserski, fitness, cheerleders ma wystartować od godziny 18:00. 

Motoorkiestra, Londyński autobus, zabytkowe auta oraz zaplanowane koncerty pozostają bez zmian. - Krwiobus od godziny 10:00 również stoi bez zmian - poinformowała Agnieszka Wiosna.

Pełen harmonogram i to, co dzieje się w Opolu z okazji WOŚP znajdziesz na Facebooku sztabu 30.finału.

Bieg WOŚP odwołany. Powodem orkan Malik

Wedługo doniesień mediów m.in. w Kostrzynie nad Odrą, w Gorzowie Wielkopolskim, Zielonej Górze i w Żarach, ze względu na pogodę odwołano Bieg z WOŚP "Policz się z cukrzycą".

"Gazeta Lubuska" informuje także iż, porywisty wiatr zmusił organizatorów finału w Kostrzynie nad Odrą do zmiany lokalizacji atrakcji, które zaplanowane były pierwotnie na Placu Wojska Polskiego. Sztab zdecydował się je przenieść na halę MOSiR przy ul. Niepodległości.

Z kolei w Zielonej Górze odwołano miasteczko WOŚP. "silne wiatry utrzymujące się od nocy mają wciąż wiać - około godziny 13:00 z prędkością sięgającą nawet 100-150 km/h. Duża scena póki co zgodnie z planem, TIR natomiast wyruszy około godziny 10" - napisał sztab WOŚP na Facebooku.

W Krakowie, mimo niezachęcającej pogody i wiejącego orkanu Malik, to frekwencja dopisuje.

Do godziny 15:40 WOŚP zebrała 64 921 326 zł.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy