Reklama

Reklama

Wielokrotne gwałty i przemoc. Rodzice z Opola usłyszeli wyrok

Na osiem lat więzienia skazał Sąd Okręgowy 40-letnią Izabelę S. i 38-letniego Jarosława W. za wielokrotne gwałty i znęcanie się nad trojgiem własnych, małoletnich dzieci. Wyrok nie jest prawomocny. Prokurator domagał się 15 lat więzienia.

Ze względu na charakter sprawy proces toczył się z wyłączeniem jawności. Aneta Rempalska z biura prasowego Sądu Okręgowego w Opolu poinformowała, że według ustaleń śledztwa mieszkająca pod Krapkowicami para miała znęcać się w sumie nad pięciorgiem małoletnich, z czego czworo to dzieci podsądnych, a jedno jest pasierbicą oskarżonego. W stosunku do trojga z nich miało dochodzić do czynności seksualnych. Koszmar dzieci trwał od 2013 do 2016 roku. Pokrzywdzone mają dzisiaj pięć, sześć i siedem lat.

Dodatkowo podsądni mają zakaz zbliżania się do trojga pokrzywdzonych, które padły ofiarą gwałtu, do czasu osiągnięcia przez dzieci pełnoletności i zostali zobowiązani do zapłacenia tytułem zadośćuczynienia po 50 tysięcy złotych każdemu z pięciorga poszkodowanych dzieci.

Reklama

Proces Izabeli S. i Jarosława W. jest wynikiem innej sprawy, podczas której przed sądem stanęli: 56-letni Zygmunt Ż. i 41-letni Mariusz D. Przeprowadzone wówczas dochodzenie wykazało, że od 2013 roku przez dwa lata Zygmunt Ż. i Mariusz D. byli zapraszani przez Izabelę S. do jej domu na alkoholowe libacje, podczas których mężczyźni molestowali i wykorzystywali seksualnie jej dzieci.

Sprawa wydała się, kiedy dzieci przekazano rodzinie zastępczej. Śledczych powiadomili nowi opiekunowie dzieci, których zaniepokoiło dziwne zachowanie podopiecznych. W stosunku do Mariusza D. sąd orzekł 13,5 roku pozbawienia wolności. Zygmunt Ż. otrzymał 12 lat więzienia. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy