Reklama

Reklama

Tajemnicza eksplozja pod Opolem. Zwęglone zwłoki na strzelnicy

Pożar kompleksu hotelowo-rekreacyjnego w Chrząstowicach pod Opolem gasiło 70 strażaków i 20 wozów. Akcja służb trwała kilkanaście godzin. Gdy ratownicy weszli na teren pogorzeliska, znaleziono zwęglone szczątki kilku osób. Łącznie ogień pochłonął życie czterech ofiar - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Opolu, Stanisław Bar. Przekazano też wstępne ustalenia śledczych na temat zdarzenia. Wynika z nich, że pożar poprzedziła eksplozja.

Do zdarzenia doszło w środę wieczorem. Strażaków poinformowano o pożarze w kompleksie hotelowo-rekreacyjnym w Chrząstowicach pod Opolem. Palił się budynek, w którym znajdowała się strzelnica. Na miejscu strażacy znaleźli trzy osoby ranne, z których jedna, pomimo pomocy, zmarła.

Tragedia na strzelnicy pod Opolem. "Nie wiemy, co było źródłem eksplozji"

Po trwającej kilkanaście godzin akcji ratownikom udało się wejść do wnętrza obiektu. W pogorzelisku znaleziono zwęglone zwłoki trzech osób. Jak powiedział w piątek rzecznik opolskiej prokuratury, według wstępnych ustaleń śledczych pożar poprzedziła eksplozja.

Reklama

- To są wstępne ustalenia na podstawie zapisów monitoringu i zeznań świadków. Nie wiemy jeszcze, co mogło być źródłem eksplozji i nie jest wykluczone, że konieczne będzie powołanie biegłego z zakresu materiałów wybuchowych - powiedział prokurator Bar.

Znane są personalia zmarłych. To instruktorka i trzech mężczyzn, którzy korzystali ze strzelnicy. Zwęglone zwłoki znaleziono w magazynku, gdzie przechowywana była amunicja. Ich tożsamość będzie ustalona na podstawie badań DNA, a przyczyny śmierci będą znane po sekcji zwłok.

Wojewoda opolski zapowiedział pilne przeprowadzenie kontroli na podobnych obiektach w całym województwie. Sprawdzane mają być m.in. warunki bezpieczeństwa w strzelnicach, w tym oznaczenie dróg ewakuacyjnych. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy