Reklama

Reklama

Szef opolskiego SLD chce rozszerzenia 500 plus

Rozszerzenie rządowego programu 500 plus na studentów uczących się na studiach dziennych i przywrócenie ulg na komunikację publiczną w ramach pakietu studenckiego postuluje Piotr Woźniak, lider opolskiego SLD i kandydat w wyborach do Sejmu.

Na piątkowej konferencji prasowej przed budynkiem Uniwersytetu Opolskiego przewodniczący opolskich struktur SLD Piotr Woźniak przedstawił swój pakiet propozycji dla studentów. Obejmuje on rozszerzenie rządowego programu 500 plus na studentów studiów dziennych i przywrócenie dla nich ulg na bilety komunikacji publicznej.

"Powinniśmy poszerzyć program 500 plus także o studentów studiów dziennych, do osiągnięcia przez nich 24 roku życia. To inwestycja w młodych i wykształconych ludzi, którzy po ukończeniu nauki oddadzą wydane na nich środki w postaci podatków od wyższych pensji" - powiedział Woźniak.

Reklama

Drugą propozycją jest przywrócenie ulg na bilety komunikacji publicznej. Woźniak przypomniał, że to za czasów rządów lewicy uczniowie i studenci stracili prawo do 50-procentowych ulg na komunikację miejską i PKP.

"Błędy się popełnia, ale zawsze należy starać się poprawić. Kilkanaście lat temu studenci i uczniowie stracili ulgi na komunikację publiczną. Są jednak inne czasy i inna rzeczywistość społeczna, demograficzna i ekonomiczna. Dlatego, jako wieloletni nauczyciel akademicki, uważam że nadszedł najwyższy czas na przywrócenie ulg dla uczącej się młodzieży" - powiedział Woźniak.

Zdaniem kandydującego z list lewicy (KW Sojusz Lewicy Demokratycznej) do Sejmu Woźniaka, źródłem finansowania jego postulatów, których wartość szacuje na około miliard złotych, może być np. ograniczenie wydatków zbrojeniowych.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy