Reklama

Reklama

Święta w skansenie

Muzeum Wsi Opolskiej zaprosiło w Niedzielę Palmową do Bierkowic na 37. Jarmark Wielkanocny.

Tym razem zmienna pogoda nie rozpieszczała gości skansenu, ale wielu opolanom i przyjezdnym nie przeszkodziło to w uczestnictwie w tej imprezie, cieszącej się od lat niesłabnącą popularnością. Była to doskonała okazja, by poczuć atmosferę zbliżających się świąt.

Reklama

Wizyta na jarmarku to dla wielu rodzin wieloletnia tradycja. Podczas imprezy zwiedzający mogli podziwiać opolskie kroszonki, które dzieci i dorośli zdobili podczas tegorocznego konkursu, w starym kościółku z Gręboszowa odbyło się nabożeństwo drogi krzyżowej z poświeceniem palm wielkanocnych, a na estradzie prezentowały się zespoły folklorystyczne, był też pokaz obrzędu topienia marzanny i wielkanocne zabawy dla zwiedzających przygotowane przez studentów animacji kulturalnej Uniwersytetu Opolskiego.

Muzeum przygotowało także dla gości interesujące prezentacje - m.in. wypiek wielkanocnych strucli, pokazy warzenia piwa, prezentacje wielkanocnych stołów. Była też możliwość zwiedzania wszystkich zabytkowych obiektów, jak zwykle wielkim zainteresowaniem cieszyły się stragany z wyrobami rękodzieła artystycznego, stoiska handlowe i gastronomiczne.

Jarmark wielkanocny, jak co roku, odbywa się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Opolskiego.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje