Reklama

Reklama

Pożar w opolskim zoo. Akcja straży

Niebezpieczny pożar w ogrodzie zoologicznym w Opolu. Na miejscu pracowało siedem jednostek straży pożarnej. Dzięki szybkiej akcji służb i pracowników mieszkania udało się uniknąć tragedii.

Do zdarzenia doszło we wtorek 15 lutego po południu. 

Opole. Pożar w zoo

Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze w opolskim ogrodzie zoologicznym. Na miejsce skierowano siedem jednostek straży pożarnej. 

Jak się okazało, prawdopodobnie w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej, zapaliło się kilka doniczek z roślinami w szklarni na terenie ogrodu.

Komunikat po akcji gaśniczej w zoo wystosowała Komenda Miejska PSP w Opolu. "Pożar w pawilonie 'Kraina bioróżnorodności' w Ogrodzie Zoologicznym w Opolu mógł spowodować wiele strat zarówno w budynkach jak i wśród zwierząt, które tam mieszkały" - czytamy.

Reklama

Pożar w zoo w Opolu. Akcja strażaków

Jak przekazano, strażacy szybko ugasili ogień. Według zapewnień ratowników, w wyniku zdarzenia nie ucierpiało żadne ze zwierząt przebywających w ogrodzie.

"Szybka reakcja pracowników zoo w Opolu pozwoliła na częściowe ugaszenie pożaru, który miał miejsce na zapleczu technicznym pawilonu. Działania strażaków polegały między innymi na podaniu prądu wody na tlące się elementy urządzeń do pielęgnacji roślin oraz na oddymieniu pomieszczeń" napisano w komunikacie KM PSP Opole.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy