Reklama

Pościg na autostradzie A4. 40-latek pod wpływem alkoholu i kokainy

40-latek, który ukradł alkohol na jednej ze stacji benzynowych w powiecie opolskim, zaczął uciekać autostradą A4. Powiadomieni o kradzieży funkcjonariusze policji, ruszyli w pościg za kierowcą seata. Mieszkaniec powiatu opolskiego został zatrzymany m.in. dzięki obywatelskiej postawie innych kierowców, którzy blokowali drogę kierującemu. Mężczyzna, jak wykaz narkotest, był pod wpływem kokainy. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 8 kwietnia. 40-letni mieszkaniec powiatu opolskiego na jednej ze stacji paliw ukradł alkohol, po czym odjechał seatem. Mężczyzna zaczął kierować się w stronę autostrady. Jak informuje lokalna policja, złodziej po chwili znów wrócił na stację, by ukraść płyn do spryskiwaczy.

Policjanci z Leśnicy, kiedy zauważyli, że kierowca seata nie trzyma toru jazdy, od razu podjęli za nim pościg. Użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania, bezskutecznie. Dzięki współpracy mundurowych ze świadkami interwencji, którzy blokowali drogę, udało się zatrzymać pirata drogowego. Mężczyzna został poddany badaniu alkomatem. Okazało się, że był pijany. 

Reklama

Jechał "na podwójnym gazie". Nie miał prawa jazdy

Badanie narkotestem wykazało, że 40-latek był także pod wpływem kokainy.  Z informacji policji wynika, że kilka dni wcześniej zostały mu zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami.

Mężczyźnie postawiono szereg zarzutów. M.in. nie zatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie pojazdem pod wpływem działania środków odurzających, spowodowanie zdarzenia drogowego, kradzież i jazdę bez wymaganych uprawnień. Grozi mu do 5 lat więzienia.  

Ten artykuł skomentujesz tutaj!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Strzelce Opolskie | kradzież | policja | narkotyki | autostrada A4

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy