Reklama

Reklama

Policja zatrzymała internetowego oszusta

Policjanci z Brzegu (woj. opolskie) zatrzymali 30-latka, który włamywał się na konta w portalu aukcyjnym i przejmował wpłaty za sprzedane przedmioty - powiedział asp. Bogusław Dąbkowski z brzeskiej policji.

Na trop oszusta wpadli policjanci z brzeskiego wydziału do walki z przestępstwami gospodarczymi. Według ich ustaleń mieszkaniec Brzegu przełamywał zabezpieczenia kont internetowych użytkowników jednego ze znanych portali aukcyjnych i podszywał się pod prawdziwych właścicieli kont.

Reklama

- Wystawiał na sprzedaż rzeczy na fikcyjnych aukcjach, zmieniał też ustawienia w aukcjach innych użytkowników i w ten sposób pieniądze za realnie wylicytowane przedmioty trafiały na jego konto, zamiast na konto prawdziwych sprzedawców - wyjaśnił Dąbkowski.

Dodał, że internetowemu oszustowi przedstawiono na razie 64 zarzuty, ale policja przewiduje, że poszkodowanych może być znacznie więcej. W mieszkaniu 30-latka funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. komputer stacjonarny, laptop, dysk twardy, oraz kilkanaście kart bankomatowych.

W sobotę Sąd Rejonowy w Brzegu aresztował brzeżanina na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy