Reklama

Reklama

Opolskie: Zorganizował zawody w piciu. Zmarła 37-letnia uczestniczka

22-letni mieszkaniec powiatu kluczborskiego został aresztowany na trzy miesiące za zorganizowanie "zawodów" w piciu alkoholu, podczas których zmarła 37-letnia kobieta. W sprawie zatrzymano sześciu mężczyzn. Świadkowie "zmagań" nagrywali wszystko telefonami.

W jednej z miejscowości powiatu kluczborskiego mężczyzna znalazł na podłodze swoją martwą partnerkę. Zawiadomił policję i służby ratunkowe.

Jak wynika z ustaleń policji, grupa mężczyzn w wieku od 19 do 22 lat, urządziła w domu 37-letniej kobiety "zawody" w piciu alkoholu. Kobieta w krótkim czasie wypiła kilka butelek wina, co inni uczestnicy "konkursu" nagrali telefonami.

Zatrzymano sześciu mężczyzn

Najprawdopodobniej w wyniku spożycia tak dużej ilości alkoholu 37-latka, dławiąc się wymiocinami, straciła przytomność. Młodzi mężczyźni zostawili ją w mieszkaniu i nie udzielili pomocy.

Reklama

Kluczborska policja podaje, że w sprawie zabezpieczono materiał dowodowy, który dał podstawę do przedstawienia zarzutów wszystkim uczestnikom zdarzenia. Zatrzymano łącznie sześciu mężczyzn.

Dwóch z nich odpowie za nieumyślne spowodowanie śmierci, za co grozi kara do pięciu lat więzienia, reszta usłyszała zarzuty nieudzielenia pomocy oraz narażenie pokrzywdzonej na utratę życia lub zdrowia, za co grozi do trzech lat. Jeden z mężczyzn trafił na trzy miesiące do aresztu, pozostali objęci są nadzorem policji.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy