Reklama

Reklama

Opolskie: Wybuch i pożar w budynku mieszkalnym. Jedna osoba poszkodowana

40 strażaków z 12 zastępów uczestniczyło w akcji gaśniczej po wybuchu gazu w miejscowości Poznowice (woj. opolskie). W eksplozji butli zawierającej propan-butan jedna osoba została ranna. Uszkodzona została także konstrukcja budynku.

Zdarzenie miało miejsce w sobotę (11 września). - O godzinie 21: 21 do Dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Strzelcach Opolskich wpłynęło zgłoszenie o wybuchu i pożarze w budynku mieszkalnym w miejscowości Poznowice (woj. opolskie) - poinformował mł. asp. Łukasz Nowak oficer prasowy OKW PSP w Opolu.

Po przybyciu na miejsce, kierujący działaniem ratowniczym stwierdził, że eksplozja i pożar miały miejsce na skutek wybuchu gazu z butli. - Kiedy stwierdzono, że jedna osoba poszkodowana znajduje się poza obiektem, rozpoczęto działania gaśnicze - zrelacjonowali strażacy.

Reklama

Mundurowi zabezpieczyli także teren działań oraz udzielili pierwszej pomocy osobie poszkodowanej.

Wybuch uszkodził budynek

- W działaniach uczestniczyło 12 zastępów PSP i OSP w sile 40 strażaków, w tym grupa operacyjna Komendanta Powiatowego PSP w Strzelcach Opolskich oraz grupa operacyjna Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Opolu - poinformował mł. asp. Łukasz Nowak oficer prasowy OKW PSP w Opolu.

Strażacy ustalili, iż wybuch gazu uszkodził konstrukcję budynku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy