Reklama

Reklama

Opolskie. Właściciel hotelu w Kuniowie: Wszyscy goście przebywali legalnie

Wszyscy goście hotelu w Kuniowie, którzy nocowali w nim w nocy z piątku na sobotę, przebywali zgodnie z obowiązującym prawem i przepisami epidemicznymi - zapewnia jego właściciel Waldemar Sowieja. Policja prowadzi postępowanie sprawdzające.

Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę w Kuniowie. Strażacy otrzymali informację o pożarze w hotelu. Przybyli na miejsce ratownicy ugasili pożar sadzy w kominie. Policję powiadomiono o obecności w hotelu 22 gości. Nikt nie odniósł obrażeń.

Wcześniej informowano, że hotel powinien być teoretycznie zamknięty oraz że ewakuowano 26 gości i ośmiu pracowników obiektu

Reklama

- Placówka prowadzi usługi jako hotel pracowniczy oraz rehabilitacyjny na podstawie skierowań lekarskich. Na wszystko posiadam stosowne dokumenty. Dostarczyłem je już na policję razem z dokumentacją dotyczącą przeglądów przewodów kominowych - dymowych oraz grawitacyjnych - powiedział Sowieja.

Rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku poinformowała, że w sprawie prowadzone jest postępowanie sprawdzające i obecnie nie można udzielić wiążących informacji na temat dokonanych ustaleń.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy