Reklama

Reklama

Opolskie. Stado byków uciekło z gospodarstwa rolnego. Błąkają się po okolicy

Z gospodarstwa rolnego w Starym Lesie w województwie opolskim uciekło stado byków. Zwierzęta przez kilka dni błąkały się bez nadzoru po okolicy. Po artykule w lokalnym portalu i zgłoszeniach zaniepokojonych mieszkańców, sprawą zainteresowali się urzędnicy i policja. Obecnie trwa odławianie zwierząt.

O błąkającym się od co najmniej kilku dni stadzie byków pierwszy poinformował portal "Terazprudnik". Potężne, należące do rasy mięsnej limousine, zwierzęta błąkały się po powiecie prudnickim, a internauci publikowali zdjęcia byków spacerujących bez żadnego nadzoru.

W piątek starostwo w Prudniku opublikowało apel Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które informowało o ucieczce byków z gospodarstwa rolnego w Starym Lesie (w sąsiednim powiecie nyskim). Autorzy komunikatu apelują do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności w kontakcie ze zwierzętami, które w obcym terenie, mając poczucie zagrożenia, mogą stać się niebezpieczne dla ludzi.

Reklama

Urzędnicy proszą także kierowców poruszających się drogami w okolicach Szybowic, Niemysłowic i Mieszkowic o zwracanie uwagi na zwierzęta, które mogą niespodziewanie wyjść na jezdnię. Jak zapewnia sztab kryzysowy, trwa systematyczna akcja odławiania uciekinierów. Wszelkie informacje na temat zwierząt można zgłaszać prudnickiej policji. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy