Reklama

Reklama

Opolskie: Pożar składowiska opon

W miejscowości Buszyce w pow. brzeskim (Opolskie) pali się składowisko opon. W związku z pożarem pobliska droga krajowa nr 94 jest nieprzejezdna. Policja wyznaczyła objazd przez Lewin Brzeski.

Według straży pożarnej utrudnienia mogą być długotrwałe, bo akcja gaszenia i dogaszania składowiska może potrwać nawet ponad dobę.

Reklama

Jak poinformował dyżurny stanowiska kierowania opolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej kpt. Krzysztof Letki, pożar zaczął się przed godz. 2 w czwartek.

Pożar obejmuje połowę powierzchni składowiska, którego wymiary wynoszą 60 na 100 metrów. Przed godz. 5 rano ognia jeszcze nie udało się opanować.

W gaszeniu bierze udział 20 jednostek straży. Poszkodowana została jedna osoba - strażak, który zasłabł w czasie akcji.

- Nie było konieczności ewakuowania okolicznych mieszkańców, bo najbliższe zabudowania znajdują się kilkadziesiąt metrów od miejsca zdarzenia - dodał Letki.

Miejscowość Buszyce znajduje się na trasie między Opolem a Brzegiem, w kierunku woj. dolnośląskiego. Dlatego jadący z Opola na Dolny Śląsk mogą też kierować się na autostradę A4, by objechać zamkniętą drogę krajową nr 94.

Dowiedz się więcej na temat: pożar

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje