Reklama

Reklama

Opolskie: Policja ujawniła największą jak dotąd plantację konopi

Ponad 2 tysiące krzewów konopi indyjskich i około 60 kilogramów ściętych i przygotowanych do suszenia roślin zabezpieczyli policjanci z Opola na dwóch nielegalnych plantacjach. Wartość narkotyków szacowana jest na 4 miliony złotych.

Hodowle znajdowały się na terenie dwóch posesji w powiecie nyskim. Policja zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy uprawiali rośliny w specjalnych namiotach termicznych. Sprawcy posiadali również specjalistyczny sprzęt służący do hodowli. Jego wartość szacowana jest na około 150 tys. złotych.

Obaj mężczyźni (49-latek i 53 latek) zostali zatrzymani oraz usłyszeli zarzuty związane z uprawą oraz posiadaniem znacznej ilości narkotyków, za co może im teraz grozić nawet do 10 lat więzienia.

Nad sprawą narkotykowego procederu śledczy pracowali od kilku tygodni. "Podczas przeszukania, w budynkach gospodarczych, a także w domach, które podejrzani zajmowali, policjanci ujawnili największe jak dotąd na Opolszczyźnie plantacje konopi. Łącznie śledczy zabezpieczyli niemal 2 300 krzewów w różnych fazach wzrostu. Połowa z zabezpieczonych roślin już przygotowywana była do ścięcia i suszenia" - informuje policja.

Reklama

Śledczy szacują, że zabezpieczone narkotyki mogłyby osiągnąć czarnorynkową wartość około 4 milionów złotych.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL