Reklama

Reklama

Opolskie: Pijany sołtys pobił partnerkę. Nagranie trafiło do sieci

Sołtys wsi Naczysławki (woj. opolskie) podczas rodzinnej imprezy rzucił się z pięściami na konkubinę, która nie chciała się zgodzić, by ten pod wpływem alkoholu wsiadł za kierownicę. Nagranie z bulwersującego zdarzenia trafiło do sieci. Samorządowiec złożył rezygnację ze stanowiska.

Do zdarzenia doszło podczas rodzinnej uroczystości w grudniu ubiegłego roku. Agresywne zachowanie sołtysa Naczysławek zostało nagrane przez uczestnika spotkania, a wideo trafiło do sieci.

Zarejestrowano na nim, jak mężczyzna bije kobietę, najpierw pięściami, potem krzesłem. Ta broni się i rzuca w niego talerzami.

Sprawę opisują reporterzy programu "Alarm!" TVP. Jak podają, podczas rodzinnej imprezy, która odbywała się na wiejskiej świetlicy, skończył się alkohol. Sołtys Naczysławek chciał jechać samochodem, by go dokupić. Sprzeciwiła się temu jego konkubina.

Reklama

Sołtys zareagował na to bardzo agresywnie. Wyzywał kobietę, okładał ją pięściami, potem uderzył krzesłem.

W materiale TVP sołtys skomentował zajście. "Jest mi wstyd, przyznaję się do wszystkiego i koniec. Było, minęło i koniec" - powiedział.

Sołtys złożył rezygnację

Do sprawy odniósł się także Tomasz Kandziora, wójt gminy Reńska Wieś, w której leżą Naczysławki.

"W związku z nagannym zachowaniem sołtysa sołectwa Naczysławki podczas prywatnej imprezy rodzinnej, zarejestrowanym i upublicznionym w sieci internet, w imieniu swoim i naszej społeczności gminnej wyrażam swoje głębokie oburzenie i słowa potępienia wobec takiego zachowania.  Zachowanie takie nie przystoi zarówno osobie sprawującej funkcję publiczną, jak i w ogóle człowiekowi jako takiemu" - napisał w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej gminy.

Poinformował w nim, że po rozmowie sołtys złożył rezygnację ze stanowiska.

Mieszkańcy Naczysławek mają wybrać nowego sołtysa 5 stycznia.

Sprawą agresywnego samorządowca zajmuje się policja.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy