Reklama

Reklama

Opolskie: Pierwsze mandaty według nowego taryfikatora. Rekord ustanowił rowerzysta

Pierwsi kierowcy ukarani według nowego taryfikatora mandatów. W województwie opolskim rekordowy mandat otrzymał rowerzysta - poinformowała policja. Mężczyzna został ukarany za jazdę pod wpływem alkoholu. Będzie musiał zapłacić mandat w wysokości 2,5 tys. złotych.

Opolska policja przypomina, że od nowego roku wszedł w życie nowy taryfikator mandatów, przewidujący znacznie wyższe kary za wykroczenia drogowe. Przekonali się już o tym pierwsi kierowcy, przyłapani na łamaniu przepisów.

W powiecie kędzierzyńsko-kozielskim kierowca seata, który przekroczył na terenie zabudowanym dopuszczalną prędkość o 53 km/h, oprócz utraty prawa jazdy i 10 nowych punktów karnych na swoim koncie, otrzymał mandat w wysokości 1,5 tysiąca złotych.

Jednośladem z jednym promilem

W powiecie prudnickim, jadący osobowym volkswagenem został przyłapany na tym, jak w terenie zabudowanym jechał z prędkością 99 km/h, za co został ukarany mandatem w wysokości tysiąca złotych i 8 punktami karnymi.

Rekordzistą jest 55-letni mieszkaniec powiatu strzeleckiego, który jechał rowerem mając w organizmie ponad promil alkoholu. Zgodnie z nowymi przepisami został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tysiąca złotych.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy