Reklama

Reklama

Opolskie: Noworodek z dwoma promilami alkoholu we krwi

Dwa promile alkoholu we krwi miało dziecko, który urodziło się w szpitalu w Krapkowicach (woj. opolskie). W chwili porodu matka miała we krwi jeden promil alkoholu. O sprawie, jak zapowiada szpital, zostanie poinformowana prokuratura.

Kobieta sama zgłosiła się na oddział położniczy Krapkowickiego Centrum Zdrowia - poinformował prezes szpitala Marcin Misiewicz.

Jak podał, od kobiety czuć było alkohol, pobrano jej krew, w której stwierdzono promil alkoholu.

Niedługo później rozpoczął się poród. Dziecko, które przyszło na świat, miało dwa razy wyższe stężenie alkoholu niż jego matka. Był to poród wcześniaczy - dziecko urodziło się w 31. tygodniu ciąży. Była to czwarta ciąża kobiety.

Dziecko przewieziono do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Jego stan lekarze określają jako stabilny i niezagrażający życiu. Jak zapowiedział Misiewicz, sprawa zostanie zgłoszona do prokuratury ze względu na możliwość narażenia przez matkę dziecka na utratę życia lub zdrowia.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy