Reklama

Opolskie: Masowe zatrucie w ośrodku dla uchodźców z Ukrainy

Do masowego zatrucia doszło w ośrodku Banderoza w Głuchołazach. Przebywa tam kilkuset uchodźców z Ukrainy. Chorzy zostali przewiezieni m.in do szpitala w Nysie. Łącznie na problemy ze zdrowiem skarżyły się 23 osoby.

- Do naszego szpitala przywieziono dzieci. W tej chwili mam troje pacjentów na oddziale dziecięcym i czworo na zakaźnym. Są pod troskliwą opieką naszych lekarzy. Ich stan można określić jako dobry. Nie mamy jeszcze wyników badań laboratoryjnych, jednak wszystko wskazuje na klasyczne zatrucie na tle pokarmowym - powiedział dyrektor szpitala w Nysie Norbert Krajczy.

Głuchołazy. Masowe zatrucie w ośrodku dla uchodźców

Według wcześniejszej relacji radia Opole, objawy zatrucia u mieszkańców ośrodka Banderoza w Głuchołazach stwierdzono w piątek wieczorem. Problemy żołądkowe dotyczyły głównie dzieci w wieku od 2 do 16 lat. Ogółem zgłoszenie dotyczyło 23 osób - 8 dorosłych i 15 dzieci. 

Reklama

Po badaniach lekarskich, do szpitala skierowano 14 osób, z czego cztery w sobotę w stanie dobry opuściły lecznicę. 

Jak powiedział radiu wojewoda opolski, do badania sanepidowi przekazano już próbki jedzenia zarówno wydawane przez stołówkę, jak i kupowanego indywidualnie przez chorych. U jednego z chorych stwierdzono obecność norowirusa, który mógł być przyczyną zachorowania.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: uchodźcy | ośrodek dla uchodźców | głuchołazy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy