Reklama

Reklama

Opolskie: Komórką nagrywał kobietę w toalecie. Dostał grzywnę

53-latek został skazany za podglądactwo. Mężczyzna telefonem komórkowym nagrał kobietę korzystającą z toalety w starostwie powiatowym. Sąd Rejonowy w Strzelcach Opolskich nałożył na niego karę grzywny.

Do zdarzenia doszło w toalecie starostwa w Strzelcach Opolskich. Jedna z korzystających z niej kobiet zauważyła, że pod szparą dzielącą kabiny leży telefon komórkowy. Kiedy zorientowała się, że osoba znajdująca się za przepierzeniem położyła telefon celowo i prawdopodobnie ją nagrywa, powiadomiła policję.

Na podstawie zapisu monitoringu ustalono, że osobą podglądającą użytkowniczkę toalety jest 53-letni mężczyzna, który został oskarżony o utrwalanie wizerunku nagiej osoby przy pomocy podstępu.

Mężczyzna przyznał się do winy i wnioskując o dobrowolne poddanie się karze zapewniał, że nagranie robił wyłącznie na swój własny użytek.

Reklama

Sąd Rejonowy wymierzył oskarżonemu karę grzywny. Łącznie z kosztami sądowymi będzie musiał zapłacić ponad tysiąc złotych. Wyrok jest prawomocny.

Jak informuje sekretarz starostwa Ewelina Jelito, zaraz po incydencie w toaletach szczeliny pomiędzy kabinami zostały zabudowane.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje